Q. Jaka jest różnica między HVLP (High Volume Low Pressure) i opryskiwaczy konwencjonalnych farb? A. Z opryskiwaczy konwencjonalnych farb, pistolet lakierniczy wyposażony jest powietrze pod wysokim ciśnieniem w 40-80 psi. To wysokie ciśnienie jest używany do rozbijania strumienia farby, pozostawiając broń i do napędzania cząstek farby na części. Niestety, ze względu na to wysokie ciśnienie, dużo cząstek farby cios ostatnich części lub odbijają się od części. Nazywa się to “rozpylacza” i “odbijać”, co jest normalne dla konwencjonalnych urządzeń lakierniczych. “Transfer” z tego typu systemu jest bardzo niska, a większość cząstek farby nie są przepalone o pokój, a nie na produkt. Niski transfer oznacza znaczne ilości pyłu w powietrzu, brudne środowisko i wysokie zużycie farby i cieńsze, oprócz pyłu w ich wykończenia.
P. Co to jest “Szybkość transferu”? A. Transfer stwierdził w procentach i odnosi się do wysokości rzeczywistych materiałów (farby i cieńsze), która jest stosowana do produktu są pomalowane. Oczywiście, korzystne jest, aby jak najwięcej materiałów na temat produktu, jak to możliwe, bardzo mało materiału do pokoju, lub w powietrzu. Podczas gdy konwencjonalne opryskiwacze farby często transfer na poziomie 25% do 35% użytkowników pistoletu HVLP farby raport transfer na poziomie ponad 65%, w zależności od produktu są pomalowane i techniki natrysku. Wyobraź sobie, środowiskowych i ekonomicznych korzyści z używania tego produktu. Często oszczędności farby sam może zwrócić 50%! Pomyśl o tym następnym razem zapłacić ponad 100 dolarów za galon farby. Ze względu na ten wysoki transfer, w 1989 roku, South Coast Air Quality Zarząd Okręgowy (który reguluje Los Angeles), dodane HVLP do listy zatwierdzonych systemów lakierniczych. Jak większość innych systemów lakierniczych nie można nawet zacząć, aby osiągnąć ten transfer, HVLP jest powszechnie akceptowane i stosowane w Kalifornii i szybko staje się obowiązkowe w innych regionach USA
Opryskiwacze HVLP farby specjalny typ pistoletu z otworów precyzji w głowę z pistoletu, które ograniczają ciśnienie powietrza około 4-5 psi. W związku z tym niskie ciśnienie “odbijać” jest niemal całkowicie wyeliminować i “rozpylacza” jest bardzo ograniczona. Oszczędności od 35% do 50% kosztów materiału jest powszechne. Ponadto, pozostałe oszczędności realizowane są mniej czyszczenia ścian kabin lakierniczych, podłogi i sufity, a także zwiększa trwałość filtrów kabin lakierniczych i sam wentylator. EPA kocha HVLP, a ty też! Przy odrobinie praktyki, można okazać się profesjonalne rezultaty dość łatwo.
Z Turbine DP HVLP Olivia serii, oprócz powyższych cech, przychodzących świeże powietrze jest filtrowane i jest lekko podgrzewane, w wyniku tarcia, jak przechodzi przez wentylator turbiny. HVLP powietrze jest czyste, idealnie suche i wolne od par oleju i innych zanieczyszczeń lub problemy, które są dość powszechne w systemach sprężonego powietrza. Ponieważ powietrze jest lekko podgrzewane, to ciepłe powietrze obniża lepkość farby i poprawia rozpylenie i przepływu, co skutkuje wysokim połyskiem, z bardzo gładkiej powierzchni. Będziemy chcieli, aby eksperymentować z różnymi ustawieniami dyszy najlepsze wyniki.
Turbina znajduje się z dala od najbliższej okolicy farby w aerozolu, dzięki czemu czyste źródło przychodzących powietrze jest dostarczane w sposób ciągły. Powietrze dostarczane jest do pistoletu przez 3 / 4 “średnica wewnętrzna elastycznego, zdolnego do obsługi dużej głośności. Ten wąż powinien być co najmniej 35 m długości, aby ułatwić poruszanie się pojazdu lub obiektu malowane. Ta zasysanego powietrza jest czyszczone przez 2-częściowy system filtracji, jak wchodzi do turbiny. a powietrze jest napędzany w dużej ilości (50-60 cfm), ale przy niskim ciśnieniu do pistoletu Tak więc, mamy “dużą objętość, niskie ciśnienie “rozpylacz farby, które mogą być wykorzystywane do wszelkiego rodzaju malowania natryskowego, zapewniając doskonałe rezultaty. Oprócz wykończenie na wysoki połysk, farba schnie szybciej, ze względu na ciepłe powietrze dostarczane przez turbinę. malarskie HVLP Farba może być stosowana z . emalie, lakiery, bejce, podkłady, akrylu, żywic epoksydowych, poliuretanów i dwuskładnikowe farby W niektórych przypadkach konieczne jest, aby zmienić ustawienia dyszy, ale w większości przypadków, regulacji mogą być wykonywane w pistolecie się będzie. Zdziwisz się wyniki, które można uzyskać za pomocą DP Opryskiwacz Farba HVLP 30-dniowa wersja próbna Sklep: jeśli nie lubisz tego produktu z jakiegokolwiek powodu, nie krępuj się zwrócić go do natychmiastowego zwrotu (mniej wysyłki – z zastrzeżeniem. za sprzątanie). Mamy prawie nigdy nie otrzymuje zwrócony opryskiwacza farby HVLP, bo wszyscy kochają tego produktu!