Nasıl airless boya püskürtme ekipmanları kullanılmalı?

en etkili yoludur çünkü büyük boyama işleri için, biz, bir airless boya sprey öneririz. Bir airless boya püskürtücü bir kova sprey boya pompa çalıştırmak için, yüksek basınç hortumu, bir airless boya tabancası için motor elektrik veya Benzinli kullanır. ve nihayet, boya yüzeyine. Çok zamanınızı kurtarabilir ve çok düzgün ve eşit kaplama ile iş yapmak. Bir kere bunun püf noktası, bir airless sprey almak kolaydır. ancak makine, kira eğer ki öncelikle kullanma kılavuzunu okuyun emin olun.

Kılavuzu nasıl sprey ile boya püskürtme tabancası için hortum aracılığıyla size söyler ve makine (genellikle su veya maden ruhları ile solvent temiz, kullandığınız olacak boya bağlı). temizlik ekipmanları için, prosedür tersidir: Sprey kalan boya dışarı ve su veya solvent ile yıkayınız.

Sadece bir iki gün için sprey donatmak gerekir, ancak planı boya istemiyorum herşeyi off iyice maske için en az bir gün önceden geçirmek. Tüm zemin yüzeye Tape gazete. Asmak pencere, şömine, kapı ve. Tüm donanım ve mobilya veya maskeleme bandı ile kapağını çıkarın. Maske anahtarları ve çıkışları. Boya bir püskürtücü gelen hava akımlarının ufak üzerinde seyahat ve aşırı püskürtmeyi ince bir sis yerleşir bir odaya her yüzey hemen.

Her odada penceresini açın ve odadan dışarı boya buharı çizmek için yorucu bir fan kullanın. Ve sen, ve uzun kollu eski elbise kollarının ve vücut korumak için bir ressamın maske, şapka giymek zorundadırlar.

Airless püskürtme çeşitli filtreler ile püskürtme ucu meme tıkanmasını boya parçacıkları ve toz tutmak için donatılmıştır boya, ama iyi bir fikir hortum aracılığıyla önce sprey boya bir boya filtre üzerinden boya kendinizi filtre etmek.

Etkili Airless Püskürtme kullanın

Her zaman püskürtme tabancası duvar eşit mesafede tutun.
bir airless boya sprey kullanarak etkili alışmak biraz, bu yüzden bazı hurda kontrplak üzerine öncelikle, uygulama veya odanın göze çarpmayan bir bölümünde tavsiye takesd. Uygulamada boya tek tip eşit kaplama ile yüzey kaplanmasıdır. püskürtme tabancası yüzeyinden sabit 6-12 inç mesafe tutun ve püskürtme tabancası her pass ile bu mesafeyi korumak. püskürtme tabancası tam duvarına paralel tutun. ileri geri veya duvara boya geniş bir yay ile bitirmek gerekir süpürme etmeyin; boya ortasında konsantre olacak ve neredeyse (çok ince) her iki ucunda şeffaf ark.

Boya bir anda 3-ayak yatay şerit hakkında, daha sonra mandalı bırakın ve aşağı aynı uzunluktaki bir şerit boyamak için açılan, bu son yüzey çok eşit hale getirecek olması nedeniyle 1 / 3 oranında 1 / 2 İlk şerit örtüşen lütfen . Bir kez duvarın üstünden aşağıya geri dön dönün ve başka bir 3-ayak bölümü ilk bitişik başlamak, birkaç santim ilk boyalı alanın kenarına örtüşen bir 3-foot çapında kapalı alan var sen duvardan aşağı tekrar kendi yolunu çalışırken.

Inceleyin boyalı alanda tüm yüzey boya üniforma kat olduğundan emin olun. Çok fazla boya çalışacağını veya aşağı damlama; çok az boya bazlı eski boya gösterecektir. Eğer ki airless tabanca her zaman duvar, bir üniforma mesafeyi korumaktan değilsiniz veya o eğerek demektir bu kusurlarını fark ederseniz. Yukarı yönlü bir eğim boyalı şeridi altına fazla boya sunacak. Bir aşağı eğim şerit üstündeki boya yoğunlaşacaktır.

kalın her şerit sonunda boya birikimini önlemek için, püskürtme tabancası bir saniye bir fraksiyonunun tabanca senin vuruş sonunda hareket durur önce tetiği serbest bırakın. Ne zaman, önce tetiği ikinci bir kısmını silah taşıma başlamak yeni bir şerit başlangıcı. Her zaman silahı ne zaman ilaçlama hareketli tutun.

Ve ayrıca, düzgün boya inceltilerek ettik ve üreticinin talimatlarına göre basınç ayarlı sağlar. çok fazla veya çok az daha ince, çok yüksek veya çok düşük bir basınç yüksek ise, boya püskürtme düzgün püskürtmek olmayacaktır.

Güvenle bir Airless Boya Püskürtme Kullanma
Airless boya püskürtme hızlı ve verimli onlar kadar 3000 psi basınç kaynağı çünkü. Bu kuvvet 100 olarak saatte 200 mil için çok küçük bir başlık ile boya taşır. Bu çok güçlü bir güç ve size manuel yönergeleri izleyin yoksa çok tehlikeli olabilir. aşağıdaki önlemleri kaza veya yaralanma önlemek için kullanın:
Kilit püskürtme tabancası güvenle zaman resim değilsin tetikler.
püskürtme tabancası tetikleyici koruma ve ucu etrafında bir güvenlik tabanına sahip olduğundan emin olun.
püskürtme ucu tıkalı olması halinde boya püskürtülür edilirken, üzerinde parmak basarak açık asla. uzak ucundan zaman püskürtücü makine çalışırken parmaklarınızı tutun.
Hiç kimseye de tabanca noktası ya da kimse size o noktaya kadar bekleyin.
Her zaman püskürtücü makine kapatın ve silah veya püskürtücü’s filtreler temizlemeden önce kendi elektrik kaynağından çekin. Eğer ucu temiz zorunda bile, tetikler hortum herhangi bir meskûn basıncı serbest bırakmak için çekin.
Sadece iyi havalandırılan bir alanda, iş duman teneffüs edilmesi önlemek için bir ressamın maske ve sigara içmeyiniz veya açık alev geçici bir çözüm. dışarıda çalışıyorsanız, solventler sıcak güneşin altında oturan kova bırakmayın; garajda veya başka bir gölgelik koydu.
Asla çocuk veya hayvan airless boya sprey makinesi değinelim.