Ako si vybral airless trysiek pre maľovanie latex / lak / škvrny?

Ak používate airless striekacie pištole na farbu interiéru svojho domu, musíte použiť niekoľko rôznych trysiek na dokončenie úlohy. Napríklad Latexová farba / škvrnám a lakov, každý z nich má rôznu viskozitou. Každý z nich vyžaduje rôzne veľkosti trysky pre zabezpečenie riadneho uplatňovania.
Akryl / latexové farby
• Pri maľovaní typické stenu alebo izba s akrylové alebo latexové farby, sa používa tryska s širokým-priemer otvoru. Široký-priemer trysky spreja široký farba vzory, a umožňuje husté akrylové farby na kropenie rovnomerne, a hrubšie povlak. Výsledkom je schopný maľovať rýchlejšie a vysokou účinnosťou. Veľkosť 515 do 517 trysiek je odporúčané.

Tri číslice čísla použité na vysvetlenie veľkosť trysiek sa vzťahuje k ventilátoru šírku a veľkosť otvoru. Napríklad, “515″ dýza má fanúšik šírkou 10 palcov a otvor veľkosti 0,015 palca. Prvá číslica označuje polovicu vzoru veľkosti. Takže, 5 sa rovná 10 palcov sprej ventilátora vzoru. Druhá a tretia číslica zmerať veľkosť otvoru v tisícinách palca. Takže, 15 rovná otvor veľkosti 0,015 palca.
Škvrny stierania
• striekacie pištole môže byť použitý k postreku stierania škvŕn na drevo výbava. Tryska je malá, aby sa znížila prestriekanie. Utretie škvrna má konzistenciu alkoholu a nie je tučný. Použitie 409 do 411 trysiek udrží postreku úzky, a umožniť hladký postrek škvrnu na drevo. Ak prestrek je stále problém, použite 209 trysiek.
Lak
• Striekacia lak na farebné lišty vyžaduje tryska medzi stierania škvŕn a latex. Použitie 211 do 213 trysiek udržuje tok laku úzkych k zníženiu prestriekanie. Tryska je dostatočne veľký, aby sa zabránilo hrubšie lak z upchatia otvoru. Ak používate ručné-zmiešané lakom alebo šelak zmiešané s vločkami, 413 trysiek alebo väčší sa odporúča, aby sa zabránilo upchatiu otvoru